+3
USP Zdrowie
,
Apap , produkt leczniczy otc , Produkt apteczny
12,49zł
10,41zł za 10 tabletek
Wysyłka w 1 dzień roboczy
Produkt oferowany przez przedsiębiorcę
Kurier
Punkt odbioru
Opis produktu
Ból sprawia, że masz problemy ze snem?Wypróbuj lek bez recepty Apap®Noc w postaci tabletek powlekanych, który uśmierza ból utrudniający zasypianie. Formuła produktu leczniczego łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamoluz uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.
Apap® Noc –tabletki na ból, który nie pozwala zasnąć
Wskazaniem do stosowania lekuApap® Noc jest krótkotrwałe leczenie bólu powodującego trudności w zasypianiu, w tym:
- bólu głowy,
- bólów kostno-stawowych,
- bólu mięśni,
- bólu zębów,
- bólów menstruacyjnych,
- nerwobóli,
- bólów związanych z przeziębieniem i grypą.
Każda tabletka powlekana łączyparacetamolu (Paracetamolum) w dawce 500 mg difenhydraminą(Diphenhydramini hydrochloridum) w dawce 25 mg. Efektem takiego połączenia jest łagodzenieból, ułatwianiezasypiania, jak również zapobieganienocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.
Lek przeciwbólowy na noc marki Apap® jestodpowiedni dla osób dorosłych orazdzieci powyżej 12. roku życia. W małym opakowaniu znajdujesię 12tabletek powlekanychdo doraźnego stosowania.
Wskazania
Lek Apap® Noc 500 mg + 25 mg stosuje się od 12. roku życia w krótkotrwałym leczeniu bólów powodujących trudności w zasypianiu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, nerwobóli, bólów menstruacyjnych, bólów związanych z przeziębieniem i grypą.
Skład
1 tabletka powlekana zawiera:
- substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum) 25 mg,
- substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133), otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)), otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, uspokajające, ułatwiające zasypianie.
Dawkowanie
Jak stosować tabletki na ból na noc Apap®?
Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
- Dorośli i młodzież w wieku od 16. lat: 1-2 tabletki, raz dziennie, na 30 minut przed snem. Nie należy przyjmować więcej, niż 2 tabletki.
- Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletka, raz dziennie, na 30 min przed snem. Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana.
- Stosować wyłącznie przed snem.
Nie stosować leku dłużej niż tydzień (7 dni) bez konsultacji z lekarzem. Długotrwałe stosowanie tego leku bez nadzoru lekarza może zaszkodzić zdrowiu. Jeżeli objawy utrzymują się przez dłuższy czas pomimo stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania
- Uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku Apap® Noc.
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
- Jednoczesne leczenie inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji), a także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
- LekuApap® Noc nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
- Nie należy przyjmować tego leku, będąc w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Przechowywanie
Opakowanie leku Apap® Noc (12 tabletek) należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Działania niepożądane
- Produkt leczniczy Apap® Noc, podobnie jak każdy inny lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
- Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym objawy niewymienione w ulotce dla pacjenta, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Często (występują u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż 1 na 100 pacjentów):
- senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy,
- suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa.
Rzadko (występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):
- reakcje nadwrażliwości, np. pokrzywka, rumień, wysypka, obrzęki,
- dezorientacja, niepokój,
- niewyraźne widzenie,
- tachykardia, arytmia,
- zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia,
- świąd, pocenie się,
- zatrzymanie moczu.
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10000 pacjentów):
- niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (czyli zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenie ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych),
- obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (objawy: zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka,
- zawroty głowy,
- skurcz oskrzeli (u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne),
- krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki,
- ostre uszkodzenie wątroby (które występuje najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu),
- niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka,
- plamica barwnikowa,
- martwica brodawek nerkowych (podczas długotrwałego stosowania),
- nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).
Interakcje
- Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
- Leku Apap® Noc nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę.
- Przed przyjęciem pierwszej dawki leku Apap® Noc należy skonsultować się z lekarzem w przypadku równoczesnego stosowania:
- leków przeciwzakrzepowych (warfaryny i innych pochodnych kumaryny),
- leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe),
- leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia),
- leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
- leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital),
- ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy).
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
- Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
- Przed rozpoczęciem stosowania leku Apap® Noc należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
- Stosowanie tego leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone niesie ryzyko uszkodzenia wątroby.
- Produkt leczniczy Apap® Noc należy stosować ostrożnie u osób:
- z niewydolnością nerek,
- z zaburzeniami rytmu serca,
- z nadciśnieniem tętniczym,
- z padaczką,
- z myastheniagravis,
- z nadczynnością gruczołu tarczowego,
- ze zwężeniem odźwiernika,
- w podeszłym wieku.
- W czasie przyjmowania leku Apap® Noc nie wolno pić alkoholu, ponieważ zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.
- Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
- Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, będąc w ciąży, karmiąc piersią, przypuszczając u siebie ciążę oraz planując mieć dziecko.
- Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
- W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Dodatkowe informacje
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Cechy produktu
Wiek
od 12 roku życia
Postać
tabletki
Kluczowy składnik
paracetamoldifenhydramina
Sposób aplikacji
doustnie
Działanie/właściwości
przeciwgorączkoweprzeciwbóloweułatwiające zasypianieuspokajające (wyciszające)
Dla kogo
dla dziecidla dorosłych
Problem
ból głowyból mięśniból stawówból menstruacyjnyból zębówprzeziębieniebezsennośćgorączkanerwobóleinfekcjaból pleców
Typ produktu
produkt leczniczy otc
Spis treści
Opis produktu
Wskazania
Skład
Działanie
Dawkowanie
Przeciwwskazania
Przechowywanie
Działania niepożądane
Interakcje
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Podmiot odpowiedzialny
Dodatkowe informacje
Cechy produktu
Informacja o sprzedającym
AGIP Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 411, 80-309 Gdańsk, wpisana przez Sąd Rejonowy Gdańsk - Północ w Gdańsku do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr: 0000658267
kontakt@gemini.pl
tel. + 48 58 600 80 88
Sprzedający zobowiązuje się do oferowania wyłącznie produktów lub usług zgodnych z mającymi zastosowanie przepisami prawa Unii.
Informacja dla kupującego - prawa konsumenta
Sprawdź szczegóły